Psychiatra – lekarz zajmujący się badaniem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Badanie psychiatryczne ma formę rozmowy, podczas której lekarz sprawdza między innymi występujące objawy utrudniające funkcjonowanie pacjenta. Celem tego jest jak najlepsze zrozumienie pacjenta i zaproponowanie mu odpowiedniej formy leczenia dostosowanej do potrzeb pacjenta. Czasem jest to łączenie kilku form … np. farmakoterapia, skierowanie na terapię, zalecenie dalszych badań np. badań krwi, diagnostykę obrazową badań mózgu, EEG, lub zleca konsultacje u innych specjalistów jak lekarz neurolog czy diagnostykę psychologiczną u psychologa.

Do psychiatry mogą zgłosić się członkowie rodzin w których występuję uzależnienie, choroba psychiczna no schizofrenia, ChAD, otępienia, na skutek czego bliskie osoby przeżywają dyskomfort psychiczny.

Kiedy warto zgłosić się do psychiatry?

Jeżeli Ty czujesz, że znajdujesz się w trudnej sytuacji, często płaczesz, masz zaburzenia snu, trudno wstać Ci z łóżka, przeżywasz poczucie pustki i bezsensu życiowego – zgłoś się po pomoc. Jeżeli czujesz, że ciągle jesteś napięty, nic Ciebie nie cieszy, boisz się codziennych interakcji z ludźmi, izolujesz się, masz natłok myśli – warto szukać pomocy.

Jeżeli widzisz, że bliska Tobie osoba zmaga się z uzależnieniem lub chorobą psychiczną np. dziwacznie się zachowuje, a Ty zamartwiasz się o nią, przeżywasz silny wstyd i/lub złościsz się na nią lub próbujesz za nią rozwiązać problem i coraz szukasz to nowych rozwiązań– zgłoś się po pomoc.

Jeżeli zastanawiasz się czy możesz mieć problem z braniem używek (piciem alkoholu, paleniem marihuany, lekami itp.) czy hazardem – udaj się do specjalisty.

Nie lekceważ objawów! Nie lekceważ obniżonego nastroju, wahań nastroju czy ciągłego napięcia i rozdrażnienia, problemów z koncentracją, wycofaniem z życia towarzyskiego, zaniedbań w pracy czy w domu, bólów głowy czy brzucha- nie warto doświadczać ciągłego dyskomfortu możesz sobie pomóc.

Leczymy osoby dorosłe.

Pozostałe usługi

keyboard_arrow_up